Ahol a zene kezdődik: Az én történetem
Szolnokon születtem 1979 májusában, és bár a nevem görögösen cseng a nagypapám után örököltem, aki még a negyvenes években érkezett Magyarországra, én ízig-vérig szolnoki gyerek maradtam. A zene nálunk családi örökség, anyai ágon is szinte mindenki imádta a dallamokat és a ritmust. Már 14-15 évesen, az első diákszerelem idején gitárt fogtam, és a karrierem elején szinte mindent kipróbáltam: téptem a húrokat a Tenkes kapitánya nevű hardcore metálbandában, gitároztam a 42-es underground csapatban, és szintetizátor mögé ültem a Rémkoppantókban. Kerestem a helyem, de a zene számomra mindig a tiszta szabadságot jelentette. Azt a helyet, ahol elfelejthettem a hétköznapi kötelezettségeket.
Az életet szerintem csakis tiszta örömmel érdemes élni. Ehhez persze elengedhetetlen a kőkemény szorgalom és a tisztesség, de azért valljuk be, egy csipetnyi ravaszság és mediterrán virtus is kell hozzá enélkül a huncutság nélkül nehéz lenne boldogulni a világban. Én sosem vágytam az elefántcsonttoronyba, és tudatosan kerültem a megközelíthetetlen, rideg életet. Sokkal jobban szeretem a közvetlen, emberi pillanatokat, amikor nincs feszülés, csak a zene és a jókedv. Nekem ezerszer többet ér, hogy eljussak a legkisebb kistelepülésekre is, ahol a koncert végén már szinte jó ismerősként, régi barátként üdvözöljük egymást az emberekel. Az igazi siker nekem, hogy a dalaimmal valódi, kézzelfogható örömöt tudok vinni az emberek mindennapjaiba.
Amikor egy tucat dal mindent megváltoztatott
Az áttörés 2003-ban kezdődött, amikor barátommal, Tóth Lászlóval elkezdtük összerakni az első album anyagát és egy teljes zenekart gyűjtöttünk magunk köré. 2004 tavaszára már egy tucatnyi dalunk volt készen. Éppen ekkor Szőke András a szülővárosomban forgatta a Zsiguli című filmet. A producer már ismerte a demóimat, és a rendezőnek egy szál gitárral adtam elő azt a dalt, ami végül a film betétdala lett. Fantasztikus időszak volt. Mielőtt az első lemezem megjelent volna, 2006-ban belevetettem magam a Reggae Rodeo turnéba is: hat napon át, minden este a Balaton partján zenéltünk. Az volt az igazi szabadság és a hömpölygő energia.
Valami most kezdődik el: Az első nagylemez
Végül 2007-ben jelent meg az első nagylemezem, stílusosan Valami most kezdődik el címmel. Ez a mediterrán hatású, dallamos pop-reggae-rock világ teljesen én vagyok. A szövegeimmel mindig a pozitív életérzést, az életigenlést akartam átadni. A második kislemez A zenétől felforr a vérem már a VIVA Chart legtetejéig menetelt, amit egy komolyabb hangvételű dal a Mintha a testvéred volna követett.
A lendület nem hagyott alább, 2008 őszén jött a második album, ami hűen tükrözte a filozófiámat: Fülig ér a száj. Ennek a címadó dalnak a klipje már tavasszal pörgött, utána pedig az Érezd az ütemet vitte tovább a ritmust. 2009 áprilisában Istenes Ben barátommal hoztuk össze a Végre itt a nyár című zenét és hozzá a klipet, ami igazi bulihangulatot teremtett.
Az ezt követő években is hű maradtam önmagamhoz és a közönséghez. Megjelent a Zenemegaszerelem, 2012-ben a Pozitív szó, majd 2013 nyarán az Állj mellém, 2019-ben pedig a Minden csak jó című dal videoklipje. Ezek a dalok mind arról szólnak, amit az életben a legfontosabbnak tartok: tisztességgel, a zene szeretetével, egy csipetnyi ravaszsággal és persze fülig érő szájjal menni előre.